Galantéria darčeky pre celú rodinu

Vybrali sme si jeden obchod – galantériu. Snažili sme sa zostaviť zoznam možných darčekov, ktoré by ste v jednom obchode mohli kúpiť pre celú rodinu. Začíname.

Модные девушки и сумки

  • Manželka/priateľka/mama: ak sa venujú vyšívaniu, máte to oveľa ľahšie. Kúpiť sa tu dá nový gobelín, k nemu ihli, rôzne bavlnky a nite na vyšívanie. Ak pletie,tiež máte pomerne široký výber. Ak sa pred sviatkom ponosovala, že by si rada zaobstarala nové šaty, skúste v textilnej galantérii siahnuť po látke, z ktorej by si ich mohla dať ušiť. V rôznych galantériách sa dajú nájsť aj rôzne gorálky či perličky na ozdobovanie. Skúste jej kúpiť nejaký svetrík či tričko (mnohé obchodíky s podobným tovarom majú v ponuke rýdzo slovenské výrobky), k tomu perličky a dotvorte jej jedinečný outfit.
  • Otec/priateľ/manžel: pre chlapov nakupovať je naozaj umenie. Ak nemajú špecifické záľuby, darček niekedy býva ťažký oriešok. Ako sme už spomínali, v galantérii môžete nájsť aj kvalitnú spodnú bielizeň, ponožky od slovenských výrobcov, v kožennej galantérii môžete kúpiť rukavice, kvalitný opasok, peňaženku či taška.
  • Svokra/svokor: kupovať darčeky pre svokru či svokra je asi ešte väčšia dilema ako obdarovať manžela či manželku. V koženej galatérii by sme na vhodný darček mali natrafiť takmer ihneď. Kvalitná kožená peňaženka, kabelka pre svokru či taška pre svokra. Hodvábna šatka, ktorá je ručne maľovaná je síce investícia, no možno si pri budúcej svokre spravíte očko. Takisto ručne malovaná kravata pre svokra nemusí byť krokom vedľa. Dávajte si však pozor, aby nebol konzervatívny typ a drahá kravata neostala vysieť v skrini.
  • Deti: hociaký vek môžu mať deti, ak im niečo ušijete, budú určite radi. Samozrejme, vek v tomto prípade zohráva veľkú úlohu, no ak sa budete držať trendov, vaša dospievajúca dcéra sa vám možno aj poďakujete. V metrovom textile stačí kúpiť vhodnú látku, výber farieb a materiálov je v mnohých obchodoch tak pestrý, že niekedy ani neviete, čo vziať. V galantérii doladíte doplnky, nitky a gombíky a už len šup niečo ušiť. Nažehlovačky, nášivky – ak ozvláštnite týmito doplnkami niektorý z kúskov vášho dieťaťa, svetrík či mikina dostane nový šat. V niektorých galantériách dostanete kúpiť aj bižutériu. Takže ak poznáte vkus svojej dcéry, isto nepohrdne ani novými náušničkami či jemným náhrdelníkom k šatám, ktorých látku ste práve kúpili.

Niekedy je naozaj jednoduché vymyslieť niečo a byť kreatívny. A niekedy stačí vkročiť do obchodu a nakúpiť na raz všetko. To by ste častokrát ani nepovedali, že sa dá.

 

FOTO: dina777 / Dollar Photo Club