Najradšej mám darčeky od srdca a vlastnoručne vyrobené

Možno by ste ani neverili, čo všetko sa dá kúpiť v jednom obchode akým je galantéria. Ak preferujete hand made darčeky na akúkoľvek príležitosť, skúste zájsť do tohto obchodíku a neodídete s prázdnymi rukami.

haberdashery - sewing

Najradšej mám darčeky od srdca a vlastnoručne vyrobené. Teším sa z vecí, ktoré mi môže niekto ušiť, ktoré mi niekto vyrobí, vyšije alebo upletie. Ak teda stavíte na teplejšie darčeky, v galantérii určite nájdete všetko potrebné – vlnu, ihlicke, rôzne pomôcky. Ak sa dáte do debaty s ochotnými predavačkami, isto vám poradia, čo je momentálne trendy a aké farby vlny by ste nemali vynechať. Ak radi vyšívate, najnovšie gobelíny objavíte práve vo vašom meste. Či ste z Košíc, Nitry, či menšieho mestečka, každé by malo mať svoju galantériu. Špendlíky, nite, ihly, potrebné komponenty na šitie. To všetko sa tu dá nájsť. Chcete potešiť deti? Čo tak nášivka na obľúbené rozrthané tepláky? Spiderman, rôzne postavičky z kreslených rozprávok, autá…tu sa kreativite medze nekladú, tak ako sa nekladú fantázii pri vymýšlaní rôznych patchworkových kreácií. Neviete čo je patchowork? Je to technika pre všetkých milovníkov domáceho šitia. Z kúskov látky si vyskladaním môžete ušiť vlastnú prikrývku na posteľ, rôzne prehody, deky pre najmenších do postieľky.

Ak vás zastihol dážď a vy zrovna nemáte po ruke dáždnik, nezúfajte. Ak máte po ruke galantériu, isto vás zachránia. Možno by sa to nepovedalo, ale aj tento druh sortimentu tu nájdete. Praktickejším darčekom pre najmenších je pršiplášť, ako darček pre manžela teplejšie ponožky, pre svokru krabičku na šitie, kde vždy nájde to, čo potrebuje. Pre svokra kvalitný opasok či traky k obleku, pre seba stuhy, s ktorými si dnes môžete spraviť vianočné ozdoby. Stačí len trošku trpezlivosti, kreativity a nápadov. A na to všetko stačí zájsť do jedného obchodu.

FOTO: siloto + Alina G / Dollar Photo Club